Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
23-06-2012, 19:11   #11
Banned

Lokasyon: Amasya
Üye Albümleri Mercedes Benz Sahibi
Savaş isteyen, onun çığırtkanlığını yapan yok. Ama "şöyle büyüğüz","adamı fena yaparız" diye esip gurleyenlerin herseyi sineye çekmesini yiyen de yok. Peşpeşe bir sürü olay oldu, hiç birinde büyük bir ülkeye yakışır tutum sergilenmedi, sadece yalandan esip gürlediler. Başımıza gelenler kalburüstü bir Avrupa devletine yapılsaydı onlar da böyle sineye çekerler miydi sizce ? (Amerika'yı hiç saymıyorum).
Suriye olayı provakasyon bile olabilir, benim kızdığım sadece ve sadece ucuz kahramanlıklar, sahte pehlivanliklar.

Forum Sponsorumuz
Skillful | Responsive Multi-Purpose Theme
23-06-2012, 20:33   #12

Lokasyon: Kocaeli
Volkswagen Sahibi
GRN:
Aynsı abd yada israilin başına gelseydi ertesi gün yapalacak tek açıklama suriye ordusu tamamıyla etkisiz hale getirildi siviller en az kayıpla atlattı denilirdi.. Bizde hep laf salatası yinede savaş çıkması demek çok kötü olur bizim için umarım böyle oyunlara gelmeyiz..
Daha bir yıl olmadı, İran ABD'ye ait yüksek teknoloji ürünü bir keşif uçağını düşürdü, ABD tarafından resmen istenmesine rağmen enkazını vermedi, İranlı komutanlar enkaz başında hatıra fotoğrafı çektirdi tüm dünyaya servis etti, uçağa ait tüm teknoloji İranlıların eline geçti. Bunların sonucunda ABD İran'a hiçbirşey yapamadı. Biz yapmayalım demiyorum, sadece tesbitiniz yanlış

23-06-2012, 21:06   #13

hero4

Lokasyon: İstanbul-Bahçeşehir
Üye Albümleri Forum Yıldızı Audi Sahibi
turkkol:
Daha bir yıl olmadı, İran ABD'ye ait yüksek teknoloji ürünü bir keşif uçağını düşürdü, ABD tarafından resmen istenmesine rağmen enkazını vermedi, İranlı komutanlar enkaz başında hatıra fotoğrafı çektirdi tüm dünyaya servis etti, uçağa ait tüm teknoloji İranlıların eline geçti. Bunların sonucunda ABD İran'a hiçbirşey yapamadı. Biz yapmayalım demiyorum, sadece tesbitiniz yanlış
Tam bende bunu yazıcaktım.Günümüzde artık öle savaş çıkarmak o kadar kolay değil.Amerika için bile..Bu global ekonmik krize bi savaş nasıl etki yapar bunu kimse kestiremiyo bence o yüzden Amerika Suriye'ye karşı hala askeri bi operasyon yapamadı.Hatta arap baharı süresince amerikanın çok aktif olmamasınıda buna bağlayabiliriz.

Suriye konusundada Cnn Türk'e bağlanan bi analist suriyedeki muhaliflerin Esad'a karşı bi oyunu olabilir demişti.Bana mantıklı geldi.

23-06-2012, 21:54   #14

Blacken

Lokasyon: Ankara
Audi Sahibi
Artık bu devirde ahkam kesmek üretmeyen devletlerin işi değil.Türkiye'nin ahkam kesmesinin içi boştur.Üretemiyorsan söylediğin sözlerin pek bir önemi olmuyor.Artık eskisi gibi savaş başlatmakla bu işler çözülmüyor.

23-06-2012, 22:04   #15

ingolstadt

Lokasyon: Avusturya&Türkiye
34up7095:
Türkiye artık gazla değil akliyla hareket ediyor. Bu lise kavgası değil ki pat diye çıkışa gidesin. Tek temennim pilotların zarar görmemiş olması .
Hemde oyle bir gazla hareket ediyoruzki coniler bizi cozmus irakta afganistanda agizlarinin paylarini aldilar simdi temkinli davraniyorlar direkt kendileri suriye ye girmeyip bizi masa olarak kullaniyorlar bunu libyada bizzat denediler sonuc olumlu natoyu devreye sokarak kendilerini atese atmadan libyayi bogazladilar guya istikrar demokrasi getireceklerdi nooldu?libya simdi dahami ozgur simdi dahami guvenli ayni tezgah suan suriye icin isliyor burdada masa&piyon turkiyedir batida Murdoch diye bir namussuzun medya ordusu devam ediyor yalan haberle turkiyeye gaz vermeye birde katar merkezli bir El ceziremiz var tam bir yalan makinesi televizyonu ingilizce arapca yayinin yaninda yakinda turkiye de de yayina basliyor gozumuz aydin CINE5 i satin aldilar, bizdede var bir kisim savas cigirtkani medya (su malum turkce olimpiyatlari duzenleyen grubun kanalina bakin aksama kadar savas haberi ) finansorleri de katar saudi arabistan.

Simdi suriye diyelimki ucagimizi dusurdu hirsizin hicmi sucu yok hesabi biz neden kendimizi suclamiyoruz adamlarin hava sahalarinda bizim askeri ucagimizin ne isi var her ulkenin hava savunma sistemleri vardir soz konusu ulke guvenligi olunca kimse tereddut etmez biz simdi suriye ye esip gurleyecegimize once kendi basimizdaki 30 yillik teror belasini bir halledelim birakalim amerikasi ingilizi fransizi suriyesi rusyasi cini ne yapiyorsa yapsin bizemi dustu suriyeye demokrasi ihrac etmek suriye ye istikrar getirmek,komsularla sifir sorun dediler herkesle papaz oldular bu nasil bir dis politika anlayan beri gelsin,benim korkum oki bu hukumet cok pervasizca yanlis bir kararla bu ulkeyi savasa sokmasin insallah boyle bir hataya dusmezler bizler millet olarak ne acilari sineye cektiki bu dusen ucagida kimse merak etmesin cekeriz sinemize cok sabirli bir milletiz vesselam.

Bulent Abinin(BATMAN) tespbitlerine aynen katiliyorum cok dogru yerinde tespitler.

Bu arada Banu AVAR isimli gazetecinin yazilarini takip etmenizi tavsiye ederim.

23-06-2012, 22:22   #16
Banned

Lokasyon: Amasya
Üye Albümleri Mercedes Benz Sahibi
İsmail kardeş eline sağlık, senin yazının altına ben de imzamı atıyorum.

Hadi bu uçak olayında neyin ne olduğu daha belli değil, provokasyon olabilir. Türkiyeyi Suriyeye sokmak isteyen güçlerin bir oyunu olabilir. Basımıza çuval geçirenlere ne yaptılar. Çuvalın intikamını almak isteyen gencleri (hani şu sarhoş Amerikalı askerleri cuvallayanlar) mahkemelerde surunduruyorlar. İsrail'e ne yapabildiler, bağırıp çağırmaktan başka.

23-06-2012, 22:23   #17

Blacken

Audi Sahibi
Yarın Başbakan diğer parti liderleriyle görüşecekmiş.Akp hükümetinde savaşa girmek istiyor ama kararsız ,yandaş bekliyor gibi bir görünüm çizdiklerini düşünebilirmiyiz ? Yada tam tersini.

23-06-2012, 22:32   #18

ingolstadt

Lokasyon: Avusturya&Türkiye
Buyrun elin yabancisi Turkiyenin kimlerin amaclari dogrultusunda adimlar attigini nasil tespit etmis.

http://www.facebook.com/photo.php?v=315488898542739

23-06-2012, 22:45   #19

Blacken

Audi Sahibi
ingolstadt:
Buyrun elin yabancisi Turkiyenin kimlerin amaclari dogrultusunda adimlar attigini nasil tespit etmis.

http://www.facebook.com/photo.php?v=315488898542739
Çok doğru bir tespit.Acaba yetkili merciler bunları görebiliyor mu ? Muhakkak görüyorlardır da gerisini siz tahmin etmişsinizdir.

23-06-2012, 23:10   #20

Gurkan

Lokasyon: Samsun
Audi Sahibi
Amerika şu an horoz döğüşü yaptırmaya çalışıyor. Umarım o hataya düşmez Türkiye Cumhuriyeti.

Konu Kapatılmıştır

Etiketler
:), askerlik, audi, ekonomik, eye, facebook, geri, için, ingolstadt, , kar, kararsız, kaza, saat, servis, sis, soru, sorun, suriye, tavsiye, teknik, turkiyenin, türkiye, ucuz, yasak, yetkili, yüksek, zarar
Seçenekler