Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
10-12-2011, 11:33   #1

eksh

Lokasyon: Ayvalık-Rize/İST
Forum Yıldızı Audi Sahibi
Exclamation 18'inci Mknz. P. Tug. K.lığı Gelibolu/Çanakkale

Herkese selamlar,yerımız bellı oldu hayırlısıyla pazartesı gunu kısmetse artık bırlıgımızede teslım oluyoruz

Acemi:18'inci Mknz. P. Tug. K.lığı GELİBOLU ÇANAKKALE
Usta:2'nci Kor. İs. A. İs. Svş. Tb. K.lığı GELİBOLU ÇANAKKALE
Kısa Donem Er olarak gıdıyorum,sınıf olarakta İSTİHKAM.

Yer hakkında bılgı ve onerılerınızı beklıyorum

Forum Sponsorumuz
10-12-2011, 12:48   #2

gidici

Lokasyon: Ankara
Volkswagen Sahibi
Ben geçen sene aralıkta askerliğimi orda yaptım. Lojitik Destek Komutanlığı Bakım Birliği'ndeydim. Gerçi benim acemi de usta birliği de aynı yerdeydi Yer Gelibolu gibi görünse de Gelibolu'dan 20-25 km uzakta, Gelibolu'yla Keşan'ın tam ortasında, Ortaköy denilen yerde kurulu Orgeneral Fahrettin Altay kışlasıdır. Moral bozmak gibi olmasın ama yer sürgün yeri. Sıkıntılı tipleri topluyolar orda. Tugay Saros Körfezi'nin bitim noktasıyla Çanakkale Boğazı arasında yer aldığı için pis bir rüzgarı var. Bide pirinç tarlası gibi her yer çamur içindedir. Askeri eşyaları yer değişikliğinin (çalınma) fazlaca olduğu bir yerdir.

Usta birliğini tam bilemiyorum ama 2. Kolordu dediğine göre Gelibolu merkezde orduevinin karşısındaki yer olabilir. Oraysa 10 numara usta birliği bekliyor.

Bide çarşı için tavsiye feribot iskelesinin orda Boncuk kafe var. Oranın kahvaltısı çok güzeldir. Bütün askerler genelde çarşının ortasındaki Osmanlı Mutfağı'na giderler. Orası kalabalık olur.

Konu gidici tarafından (10-12-2011 Saat 12:57 ) değiştirilmiştir. Sebep: usta birliğine dikkat etmemişim

10-12-2011, 13:14   #3
ALP

ALP

Lokasyon: ANKARA
Ben bir de çok soğuk yerlerden biri diye duymuştum...

Bu foruma ve forumdaki insanlara saygısı olmayan kişilerin TURBOFSI AİLESİ'nde yeri yoktur...

10-12-2011, 13:21   #4

gidici

Volkswagen Sahibi
KUPON7:
Ben bir de çok soğuk yerlerden biri diye duymuştum...
Soğuk olmasının sebebi çift yönlü aldığı rüzgarlar.

Bir de eklemeyi unuttuğun şey yemin törenine aileniz gelecekse gelibolu merkezde öztürk otelde kalsınlar. diğer otellere göre biraz pahalıdır ama gelibolu içindeki en düzgün oteldir. ben kalmadım ama kalan arkadaşlarımın tavsiyesi orasıdır

10-12-2011, 13:32   #5

indigoblue

Lokasyon: istanbul
Üye Albümleri Forum Yıldızı Audi Sahibi
en guzel yerlerden birine dusmussun erolcum. ama soguk olur dikkat et

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

06 - Seat Ibiza FR wrecked
07 - Seat Ibiza Coupe sold
11 - Audi A4 a.k.a. Unicorn

10-12-2011, 14:43   #6

adonisas

Üye Albümleri Audi Sahibi
Askerlik coğrafyası ile yaşam coğrafyası ülkemizde çok ters. En yaşanılası olan yerler söz konusu askeri birlikse tam bir kabusa dönebiliyor. Edirne yaşamak okumak için güzel bir yer mesela ama askerlik için sürgün yeri ve arızaların hepsi orada. Ankara güzel orta karar bir şehirken yaşamak için iş askerliğe gelince disiplinden çıldırabilirsiniz. İstanbuldan çıkıp Anadolu'nun bir küçük şehri yaşamak için zorken askerlik için en rahat en güvenli bir askerlik mekanına dönüşebiliyor. Çanakkale çok güzel bir şehir, (Trakyalıyım) ulaşım kolay, imkanlar güzel ama askerlik aynı paralelde konforlu olmayabilir, yinede içinde bulunduğunuz birliğin hangi bölüğünde olduğunuz bile önemli. O yüzden hayırlısı olsun. Ben Ankara Kara Kuvvetleri Komutanlığında yapmıştım ve 7.caddeden çıkmadım ama aynı yerde olup muhafız birliğinde olanlar günde 10 saat nöbet tutmaktan perişan olmuşlardı. O yüzden ben KKK süper derken onlar küfredebilirler.
Özetle; ömür boyu yaşamaya gitmiyorsunuz, sayılı gün çabuk geçer, şimdiden hayırlı teskereler.

10-12-2011, 17:08   #7

eksh

gidici:
Ben geçen sene aralıkta askerliğimi orda yaptım. Lojitik Destek Komutanlığı Bakım Birliği'ndeydim. Gerçi benim acemi de usta birliği de aynı yerdeydi Yer Gelibolu gibi görünse de Gelibolu'dan 20-25 km uzakta, Gelibolu'yla Keşan'ın tam ortasında, Ortaköy denilen yerde kurulu Orgeneral Fahrettin Altay kışlasıdır. Moral bozmak gibi olmasın ama yer sürgün yeri. Sıkıntılı tipleri topluyolar orda. Tugay Saros Körfezi'nin bitim noktasıyla Çanakkale Boğazı arasında yer aldığı için pis bir rüzgarı var. Bide pirinç tarlası gibi her yer çamur içindedir. Askeri eşyaları yer değişikliğinin (çalınma) fazlaca olduğu bir yerdir.

Usta birliğini tam bilemiyorum ama 2. Kolordu dediğine göre Gelibolu merkezde orduevinin karşısındaki yer olabilir. Oraysa 10 numara usta birliği bekliyor.

Bide çarşı için tavsiye feribot iskelesinin orda Boncuk kafe var. Oranın kahvaltısı çok güzeldir. Bütün askerler genelde çarşının ortasındaki Osmanlı Mutfağı'na giderler. Orası kalabalık olur.
acıklamalar ıcın cok tesekkur ederım,arkadasım suan orda yedek subay olarak yapıyor vede bana solemıstı surgun yerı oldugunu artık napalım kısmette burası varmıs,usta bırlıgı ıcın arkadasımda orduevının oralarda falan fılan bırseyler soledı ama onun bır bılgısı yok orasıyla alakalı.canakkalenın soguk oldugunu az cok duymustum termal ıclık,askerı corap,boyunluk vs aldım artık musade ederlerse gıyıcez

10-12-2011, 17:12   #8
Banned

Lokasyon: ....
erol sana simdiden hayirlii tezkereler. bi an once git gel . dilerim rahat bi askerlik geciririsin.

10-12-2011, 17:14   #9

eksh

gidici:
Soğuk olmasının sebebi çift yönlü aldığı rüzgarlar.

Bir de eklemeyi unuttuğun şey yemin törenine aileniz gelecekse gelibolu merkezde öztürk otelde kalsınlar. diğer otellere göre biraz pahalıdır ama gelibolu içindeki en düzgün oteldir. ben kalmadım ama kalan arkadaşlarımın tavsiyesi orasıdır
yemın torenınız nezaman olmustu?gunu bellı olsun zaten bızımkıler rezervasyon yaparlar onu soracaktım hangı otel ıyı dıye tesekkur ederım.
indigoblue:
en guzel yerlerden birine dusmussun erolcum. ama soguk olur dikkat et
kulaklarını emreyle cok cınlattıkhaberın olsun.saol abı tesekkur ederım.
adonisas:
Askerlik coğrafyası ile yaşam coğrafyası ülkemizde çok ters. En yaşanılası olan yerler söz konusu askeri birlikse tam bir kabusa dönebiliyor. Edirne yaşamak okumak için güzel bir yer mesela ama askerlik için sürgün yeri ve arızaların hepsi orada. Ankara güzel orta karar bir şehirken yaşamak için iş askerliğe gelince disiplinden çıldırabilirsiniz. İstanbuldan çıkıp Anadolu'nun bir küçük şehri yaşamak için zorken askerlik için en rahat en güvenli bir askerlik mekanına dönüşebiliyor. Çanakkale çok güzel bir şehir, (Trakyalıyım) ulaşım kolay, imkanlar güzel ama askerlik aynı paralelde konforlu olmayabilir, yinede içinde bulunduğunuz birliğin hangi bölüğünde olduğunuz bile önemli. O yüzden hayırlısı olsun. Ben Ankara Kara Kuvvetleri Komutanlığında yapmıştım ve 7.caddeden çıkmadım ama aynı yerde olup muhafız birliğinde olanlar günde 10 saat nöbet tutmaktan perişan olmuşlardı. O yüzden ben KKK süper derken onlar küfredebilirler.
Özetle; ömür boyu yaşamaya gitmiyorsunuz, sayılı gün çabuk geçer, şimdiden hayırlı teskereler.
tesekkurler...

10-12-2011, 17:18   #10

gidici

Volkswagen Sahibi
ben de termal içlik almıştım. yün giyemem dedim ama termallerin çok etkisini görmedim. geliboludan yün içlik aldım onlarla bitirdim askerliği. gelibolu çarşıda zaten her türlü askeri malzemeyi bulabilirsin. zaten ilçenin %70 i asker Gelibolu merkez acemi birliğin olan Ortaköye nazaran 5 derece falan daha sıcak oluyor.

Usta birliğindeki yerini de kabaca tarif edeyim. feribot iskelesine sırtını verdiğin zaman sağdan yolu takip ediyorsun. yokuşu çıkınca sağ tarafın ordu evi sol tarafın 2. kolordu.

Muhtemelen 6 ocakta yemin töreniniz olur. 25 gün dişini sıkıcaksın ondan sonrası tahminimce yatış

Acemi birliğinin yeri de kırmızıyla işaretlediğim yer

Konu gidici tarafından (10-12-2011 Saat 17:24 ) değiştirilmiştir.

Konu Kapatılmıştır

Etiketler
17, :), ankara, arasında, askerlik, bakım, bilgi, görü, hakkında, için, internet, , küçük, mutlu, saat, sis, soğuk, soru, sorun, sorunsuz, spor, sınıf, tavsiye, telefon, temizliği, yorum
Seçenekler