Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
14-02-2009, 16:44   #1

Lokasyon: SİVAS
Audi Sahibi
Standart Yapıştırma Plakalar nasıl sökülür

Herkese iyi forumlar...
Arkadaşlar yeni aldığım arabanın eski sahibi plakaları kaportaya ve tampona yapıştırmış sanırım siyah silikonla... bayada sağlam güzel olmuş ama ben şimdi arabanın tescilini yaptıracağım ve yeni plaka takılacak plakası güzel ama şirket merkezi sivas olduğu için ve araba da şirkete alındığı için tescilin buraya geçmesi gerekiyormuş şimdi bu plakalar arabaya zarar vermeden nasıl çıkacak aranızda yaptıran tecrübesi olan varsa yadımınızı bekliyorum.. bu arada eski arabamı bende bu şekil yapıştırmıştım ve yaptırdığım yer tampon sökülür buna birşey olmaz asla çıkaramazsın demişti sökerken arabaya zarar vermeyeyim bilen varsa yardım lütfen...

Forum Sponsorumuz
Skillful | Responsive Multi-Purpose Theme
14-02-2009, 17:00   #2

KeRo

Lokasyon: Bodroom
Üye Albümleri Forum Yıldızı
bendekide bayagı saglam çift yüzlü bantla yapıştırmıştım,bence falçata tarzı bişeyle zorla belki işe yarar.....

14-02-2009, 17:01   #3

alicanyildiz

Lokasyon: bahçeşehir
Üye Albümleri
ben de gecenlerde sokturmustum yeni ızgaraya taktırmak için.Isıtarak cıkartabılıyolar , benımkını oyle yapmıslardı

14-02-2009, 17:07   #4

vogue

Lokasyon: Istanbul
BMW Sahibi
ısıtmak mantıklı, misina da işe yarayabilir. sonra bir pasta cila gerekebilir ama kullanılan yapıskana gore..

14-02-2009, 17:08   #5

Lokasyon: SİVAS
Audi Sahibi
tek boya çizilmeden sökülsünde yakarım ben o plakaları ısıtmak ne kelime

14-02-2009, 17:52   #6
Administrator

turboadmin

Üye Albümleri Moderatör Forum Yıldızı Audi Sahibi
Siyah silikonla yapılmışsa hayatta çıkmaz

TurboFSI.net Stickerları için: http://www.turbofsi.net/forum/misc.php?do=form&fid=1

14-02-2009, 18:15   #7

Lokasyon: İSTANBUL
Mercedes Benz Sahibi
siyah silikonla yapışmış ise ve benim eski aracımdaki siyah silikon gibiyse ben resmen falçataylan kazımıştım ki boyayada zarar gelmişti...

14-02-2009, 19:01   #8

vogue

BMW Sahibi
benim aracımın tavan ustu spoileri siyah silikonla ölümüne yapıştırılmıştı, biraz ısıtarak bir de mezura gibi adını bilmedigim boyle uzun bir şeritle 15 dakikada çıktı. ondan sonra da kazıyarak aracın uzerindeki kalan silikon cıkartıldı. yeni plakayı taktıgın zaman zaten oradaki goruntu kapanacaktır.

14-02-2009, 22:02   #9
emr

Lokasyon: İstanbul
önce ısıtın(genelde kaportacılarda bulunan büyük fön makinesi gibi bişeyle)daha sonra falçata ile hafifçe kazıyın.sonra da cila ile silin.böyle pek zarar vermiyo.

14-02-2009, 22:28   #10
MoBiUs

Lokasyon:
eskı aracımda bende ısıtarak cıkarmıstım plakayı arabada kalan slikon icinde tiner le kucuk bir uğraştan sonra cıkıyor ama boya ya tiner sürmek ne kadar doğru bilemicem

Konu Kapatılmıştır

Etiketler
:), a6, araba, boya, boyasız, cila, çizik, hasar, için, kullanma kılavuzu, pasta, pasta cila, renk, siyah, temiz, yardım, yeni, zarar
Seçenekler