Member
    Bugün denedim. Vites d de iken kapıyı açınca el frenini çekiyor...

Member sivil Üyenin Avatarı
    Alıntı akorkmaz11 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bugün denedim. Vites d de iken kapıyı açınca el frenini çekiyor...
    D de iken stop edincede çekiyor olması lazım.

Junior Member
    Arkadaşlar Merhaba,
    Aranıza yeni katıldım. Bu konuyu olabildiğince detaylı okudum ama aklımdaki sorunun karşılığını bulamadım. Dolayısı ile görüşlerinizi almak isterim. Şu an iki aracım var. Biri eşimin biri benim. Ben 2011 Model Alfa Giulietta kullanıyorum aynı zamanda ağır bir alfistiyimdir eşim ise 2011 model mini cooper D kullanıyor. Her iki aracımı da yaz başına doğru bir bebeğimiz olacağı için (aracı büyütmek mecburi) satıp yerine premium bir araç almayı planlıyorum. Uzun zamandır araştırma halindeyim. En son geldiğim noktada A4(B9) 2.0 TDİ ile BMW 420D Gran Coupe xDrive arasında kaldım. Bildiğiniz üzere 4 serici Life Circle Impulse (LCI) olarak revizyon gördü ve Temmuz ayına doğru TR pazarına coupe olarak girmiş olur. Benim bütçeme göre ulaşabildiğim araç BMW 420D'nin 2015 modeli oluyor.

Her iki aracın da fabrika verileri çok yakın. 190 hp, 5 küsür mazot tüketimi, 7 küsür 0-100 gibi değerler mevcut.

Şu ana kadar yaptığım araştırmalarda A4 (B9) konfor, malzeme kalitesi, ses yalıtımı, premium hissi, uzun zaman kasa değiştirmeyecek olması gibi özelliklerde ön plana çıktı. BMW ise sürüş keyfi, ZF8 şanzıman (Audi'de vites düşürüp hızlanmak isterken 1 saniye civarı LAG olduğunu pek çok yerde okudum, kullanımda canımı ne kadar sıkar bilemiyorum) spor dış tasarım da ön plana çıktığını düşündüm.

A4'ün risksiz tasarımı BMW'nun bence altında anacak aracın içine girdiğinizde BMW'nun teknolojik olarak eski kaldığını, audi'ye göre konfor konusunda geri kaldığını düşünüyorum. Ama alfisti olarak sürüş dinamiklerine çok önem veriyorum. Dolayısı ile bu yaşta (yaşım 31 sportif bir araç kullanma isteği de ağır basmıyor değil.

Şu an kasa değişikliğinin uzun zaman sonra beklenmesi, aracın daha çok Istanbul'da eşim tarafından kullanacağı gerçeği ve sonuç olarak inşallah sağlıkla doğacak bebeğin konforu da düşünerek Audi'ye daha yakınım. Hatta bu sebeple bu postu buraya yazdım BMW forumuna değil

Sizlerinde naçizane bu aracı kullanan tecrübeler olarak bilgi ve düşüncelerini aktarırsanız karar verme noktasında büyük yardımlarınız dokunur.

Yazı bir uzun oldu, kafanızı şişirdiysek affola

Member
    bebeğiniz şimdiden hayırlı olsun, sağlıklı bir şekilde dünyaya gelsin.

tdi a4 lerde bildiğim kadarıyla 6 ileri yağlı kavrama s tronic sanzıman var ve hızlı vites değiştirmesi ile bilinen bir şanzıman. nasıl 1 sn lag var deniyor anlamadım açıkçası. bu dediğiniz durum b8 kasalarda olabilir mi* onlarda quatro olmayan modellerde multitronic şanzıman vardı yanlış hatırlamıyorsam..
    bebek olacağına göre bagaj hacmi ve arka yaşam alanını da göz önüne alın derim ben. kontrol etmedim ama bu alanda a4 daha iyi sanki (emin değilim ama). ben olsam bütçem yetiyorsa quatro 190 hp b9 kasa audi alırdım. audi de liste fiyatlarına aldanmayın, 0 km araçlarda iyi indirim alabilirsiniz.

Member
    arkadaşlar sd karttan müzik dinleme ile sıkıntım var.
    sd kartta her bir şarkıcıya ait parçaları o şarkıcı/grup adıyla açılan klasorlerde sakladım. şarkılar genelde internetten farklı yerlerden indirilme bu arada. ama ekranda şimdi bir gruba ait bazen bir bazen ise 3-4 klasör görünüyor ve o klasörde de o grubun hangi albümün ise kafasına göre gruplama yapıyor. bazı şarkıları hiç listede göremiyorum ve dinleyemiyorum. bu işin nedeni ve çözümü nedir? usb soketi sadece şarja yarıyor o nedenle kullanamıyorum. sd kartla bir önceki aracım olan b7 passatta sorunsuz müziğimi dinliyordum ve bu beni çok rahatsız ediyor.

Junior Member
    sd kartta her bir şarkıcıya ait parçaları o şarkıcı/grup adıyla açılan klasorlerde sakladım. şarkılar genelde internetten farklı yerlerden indirilme bu arada. ama ekranda şimdi bir gruba ait bazen bir bazen ise 3-4 klasör görünüyor ve o klasörde de o grubun hangi albümün ise kafasına göre gruplama yapıyor. bazı şarkıları hiç listede göremiyorum ve dinleyemiyorum. bu işin nedeni ve çözümü nedir? usb soketi sadece şarja yarıyor o nedenle kullanamıyorum. sd kartla bir önceki aracım olan b7 passatta sorunsuz müziğimi dinliyordum ve bu beni çok rahatsız ediyor.
    Bu sorun için benim yaptığım pratik şöyle:

Şarkı isimlerinin başına kendim pc'de 1 2 ... şeklinde sıralı numara + boşluk + şarkı veya şarkıcı ismi şeklinde oldu. Ilk indirdigin gibi kullanırsan böyle karışıklık oluyordu.

@ktangor

Audi A5 ve BMW 4 serilerinde arka için puset işi çok zahmetli. Arabadan nefret bile ettirebilir.
    Yok ben uğraşırım derseniz farklı tabii.

A4 daha rahat. Puset kolay alınıp koyuluyor.

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Bebek gelecekse 4GC yanlış tercih söyleyim A4 avant yada 3 Sw bakın , tarzı bana uymaz derseniz sedan alın, bebek arabası da koyarsanız arkada yer kalmaz, alçak tavan sizi canınızdan bezdirir,
    2F2F Mazisi..

Member sivil Üyenin Avatarı
    Yine videolu cevap gelsin.Yazmaktan daha açıklayıcı olur kanaatindeyim.

Senior Member
    A4 Avant 2.0 TDI Quattro - Dış Sline - Spor Koltuk ve Direksiyon güzel bir seçim olurdu. Renkde çok pahalı extra değilse bu konunun ilk sayfasındaki mavi ...4202 plakalı...

Member
    Alıntı sivil Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yine videolu cevap gelsin.Yazmaktan daha açıklayıcı olur kanaatindeyim.

]
    Çok teşekkürler. Dediğiniz gibi yaptım, sorun çözüldü..kafayı yemekten kurtuldum sayenizde