18'inci Mknz. P. Tug. K.l Gelibolu/anakkale

Konu Kapal
Sayfa 1 - Toplam 7 1 2 3 4 5 6 7 SonSon
    Senior Member eksh yenin Avatar
    yelik Tarihi
    10-Haziran-2008
    Herkese selamlar,yermz bell oldu hayrlsyla pazartes gunu ksmetse artk brlgmzede teslm oluyoruz

Acemi:18'inci Mknz. P. Tug. K.l GELBOLU ANAKKALE
    Usta:2'nci Kor. s. A. s. Sv. Tb. K.l GELBOLU ANAKKALE
    Ksa Donem Er olarak gdyorum,snf olarakta STHKAM.

Yer hakknda blg ve onerlernz beklyorum
    (ek)sh

Member gidici yenin Avatar
    yelik Tarihi
    03-Ekim-2007
    Ben geen sene aralkta askerliimi orda yaptm. Lojitik Destek Komutanl Bakm Birlii'ndeydim. Geri benim acemi de usta birlii de ayn yerdeydi Yer Gelibolu gibi grnse de Gelibolu'dan 20-25 km uzakta, Gelibolu'yla Kean'n tam ortasnda, Ortaky denilen yerde kurulu Orgeneral Fahrettin Altay klasdr. Moral bozmak gibi olmasn ama yer srgn yeri. Skntl tipleri topluyolar orda. Tugay Saros Krfezi'nin bitim noktasyla anakkale Boaz arasnda yer ald iin pis bir rzgar var. Bide pirin tarlas gibi her yer amur iindedir. Askeri eyalar yer deiikliinin (alnma) fazlaca olduu bir yerdir.

Usta birliini tam bilemiyorum ama 2. Kolordu dediine gre Gelibolu merkezde orduevinin karsndaki yer olabilir. Oraysa 10 numara usta birlii bekliyor.

Bide ar iin tavsiye feribot iskelesinin orda Boncuk kafe var. Orann kahvalts ok gzeldir. Btn askerler genelde arnn ortasndaki Osmanl Mutfa'na giderler. Oras kalabalk olur.
    Son dzenleyen gidici, 10-Aralk-2011 saat 12:57. Sebep: usta birliine dikkat etmemiim

Senior Member ALP yenin Avatar
    yelik Tarihi
    03-Eyll-2011
    Ben bir de ok souk yerlerden biri diye duymutum...

Hidden Content

Bu foruma ve forumdaki insanlara saygs olmayan kiilerin TURBOFSI ALES'nde yeri yoktur...

Hidden Content

yelik Tarihi
    03-Ekim-2007
    Alnt KUPON7 Demi ki: Mesaj Grntle
    Ben bir de ok souk yerlerden biri diye duymutum...
    Souk olmasnn sebebi ift ynl ald rzgarlar.

Bir de eklemeyi unuttuun ey yemin trenine aileniz gelecekse gelibolu merkezde ztrk otelde kalsnlar. dier otellere gre biraz pahaldr ama gelibolu iindeki en dzgn oteldir. ben kalmadm ama kalan arkadalarmn tavsiyesi orasdr

Senior Member indigoblue yenin Avatar
    yelik Tarihi
    02-Mays-2010
    en guzel yerlerden birine dusmussun erolcum. ama soguk olur dikkat et
    34_TU_0640

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

06 - Seat Ibiza FR wrecked Hidden Content
    07 - Seat Ibiza Coupe sold
    11 - Audi A4 a.k.a. Unicorn

Senior Member adonisas yenin Avatar
    yelik Tarihi
    11-ubat-2011
    Askerlik corafyas ile yaam corafyas lkemizde ok ters. En yaanlas olan yerler sz konusu askeri birlikse tam bir kabusa dnebiliyor. Edirne yaamak okumak iin gzel bir yer mesela ama askerlik iin srgn yeri ve arzalarn hepsi orada. Ankara gzel orta karar bir ehirken yaamak iin i askerlie gelince disiplinden ldrabilirsiniz. stanbuldan kp Anadolu'nun bir kk ehri yaamak iin zorken askerlik iin en rahat en gvenli bir askerlik mekanna dnebiliyor. anakkale ok gzel bir ehir, (Trakyalym) ulam kolay, imkanlar gzel ama askerlik ayn paralelde konforlu olmayabilir, yinede iinde bulunduunuz birliin hangi blnde olduunuz bile nemli. O yzden hayrls olsun. Ben Ankara Kara Kuvvetleri Komutanlnda yapmtm ve 7.caddeden kmadm ama ayn yerde olup muhafz birliinde olanlar gnde 10 saat nbet tutmaktan perian olmulard. O yzden ben KKK sper derken onlar kfredebilirler.
    zetle; mr boyu yaamaya gitmiyorsunuz, sayl gn abuk geer, imdiden hayrl teskereler.
    Hidden Content
    '10 A3 1.4TFSI Sportback Ambition Beyaz
    '08 A3 1.4TFSI Sportback Attraction Siyah - Pert

yelik Tarihi
    10-Haziran-2008
    Alnt gidici Demi ki: Mesaj Grntle
    Ben geen sene aralkta askerliimi orda yaptm. Lojitik Destek Komutanl Bakm Birlii'ndeydim. Geri benim acemi de usta birlii de ayn yerdeydi Yer Gelibolu gibi grnse de Gelibolu'dan 20-25 km uzakta, Gelibolu'yla Kean'n tam ortasnda, Ortaky denilen yerde kurulu Orgeneral Fahrettin Altay klasdr. Moral bozmak gibi olmasn ama yer srgn yeri. Skntl tipleri topluyolar orda. Tugay Saros Krfezi'nin bitim noktasyla anakkale Boaz arasnda yer ald iin pis bir rzgar var. Bide pirin tarlas gibi her yer amur iindedir. Askeri eyalar yer deiikliinin (alnma) fazlaca olduu bir yerdir.

Usta birliini tam bilemiyorum ama 2. Kolordu dediine gre Gelibolu merkezde orduevinin karsndaki yer olabilir. Oraysa 10 numara usta birlii bekliyor.

Bide ar iin tavsiye feribot iskelesinin orda Boncuk kafe var. Orann kahvalts ok gzeldir. Btn askerler genelde arnn ortasndaki Osmanl Mutfa'na giderler. Oras kalabalk olur.
    acklamalar cn cok tesekkur ederm,arkadasm suan orda yedek subay olarak yapyor vede bana solemst surgun yer oldugunu artk napalm ksmette buras varms,usta brlg cn arkadasmda orduevnn oralarda falan flan brseyler soled ama onun br blgs yok orasyla alakal.canakkalenn soguk oldugunu az cok duymustum termal clk,asker corap,boyunluk vs aldm artk musade ederlerse gycez
    (ek)sh

Banned
    yelik Tarihi
    22-Ekim-2010
    erol sana simdiden hayirlii tezkereler. bi an once git gel . dilerim rahat bi askerlik geciririsin.

yelik Tarihi
    10-Haziran-2008
    Alnt gidici Demi ki: Mesaj Grntle
    Souk olmasnn sebebi ift ynl ald rzgarlar.

Bir de eklemeyi unuttuun ey yemin trenine aileniz gelecekse gelibolu merkezde ztrk otelde kalsnlar. dier otellere gre biraz pahaldr ama gelibolu iindeki en dzgn oteldir. ben kalmadm ama kalan arkadalarmn tavsiyesi orasdr
    yemn torennz nezaman olmustu?gunu bell olsun zaten bzmkler rezervasyon yaparlar onu soracaktm hang otel y dye tesekkur ederm.
    Alnt indigoblue Demi ki: Mesaj Grntle
    en guzel yerlerden birine dusmussun erolcum. ama soguk olur dikkat et
    kulaklarn emreyle cok cnlattkhabern olsun.saol ab tesekkur ederm.
    Alnt adonisas Demi ki: Mesaj Grntle
    Askerlik corafyas ile yaam corafyas lkemizde ok ters. En yaanlas olan yerler sz konusu askeri birlikse tam bir kabusa dnebiliyor. Edirne yaamak okumak iin gzel bir yer mesela ama askerlik iin srgn yeri ve arzalarn hepsi orada. Ankara gzel orta karar bir ehirken yaamak iin i askerlie gelince disiplinden ldrabilirsiniz. stanbuldan kp Anadolu'nun bir kk ehri yaamak iin zorken askerlik iin en rahat en gvenli bir askerlik mekanna dnebiliyor. anakkale ok gzel bir ehir, (Trakyalym) ulam kolay, imkanlar gzel ama askerlik ayn paralelde konforlu olmayabilir, yinede iinde bulunduunuz birliin hangi blnde olduunuz bile nemli. O yzden hayrls olsun. Ben Ankara Kara Kuvvetleri Komutanlnda yapmtm ve 7.caddeden kmadm ama ayn yerde olup muhafz birliinde olanlar gnde 10 saat nbet tutmaktan perian olmulard. O yzden ben KKK sper derken onlar kfredebilirler.
    zetle; mr boyu yaamaya gitmiyorsunuz, sayl gn abuk geer, imdiden hayrl teskereler.
    tesekkurler...
    (ek)sh

yelik Tarihi
    03-Ekim-2007
    ben de termal ilik almtm. yn giyemem dedim ama termallerin ok etkisini grmedim. geliboludan yn ilik aldm onlarla bitirdim askerlii. gelibolu arda zaten her trl askeri malzemeyi bulabilirsin. zaten ilenin %70 i asker Gelibolu merkez acemi birliin olan Ortakye nazaran 5 derece falan daha scak oluyor.

Usta birliindeki yerini de kabaca tarif edeyim. feribot iskelesine srtn verdiin zaman sadan yolu takip ediyorsun. yokuu knca sa tarafn ordu evi sol tarafn 2. kolordu.

Muhtemelen 6 ocakta yemin treniniz olur. 25 gn diini skcaksn ondan sonras tahminimce yat

Acemi birliinin yeri de krmzyla iaretlediim yer
    Son dzenleyen gidici, 10-Aralk-2011 saat 17:24.

Konu Kapal
Sayfa 1 - Toplam 7 1 2 3 4 5 6 7 SonSon

Bu Konu iin Etiketler