Senior Member frodo555 Üyenin Avatarı
    Maalesef hem de çok pis şekil değiştirdik dün gece (Kerem'in topiğinin ismini arakladım, helal etsin)...

Benim arabada 4 kişiydik, içinde 4 kişi olan bir hyundai (i20 midir i30 mudur anlaşılmayacak kadar parçalandı, rapor gelince görürüz) araca arkadan çok kötü çaktık.. Çarptığımız araba orta şeritten bir anda benzinciye girmeye karar verdi, biz de onu sağdan geçmeye çalışıyorduk o sırada... hyundai havalandı ve taklalar atarak girdi benzinciye, Allahtan çok uzun sürüklenmedi de pompalara falan gitmedi...

İlk kez kaza yapmıyorum ama; insan alışamıyor böyle şeylere (zaten en son büyük kazamı 1997 de yapmıştım) kendi arabamda yolcu olarak da ilk kez başıma geliyor... Yıllardır alkollüyken de direksiyona geçerim, ilk defa hadi dedim çevirme falan olur, gece gece dert açmayalım başımıza, alkolsüz bir arkadaşa verdik direksiyonu... Olacağı varmış... Diğer araçtakiler de anladığım kadarıyla dut gibiydiler şoför dahil... kullanan çocuğun bacağı kırıldı, diğer 7 kişinin ben dahil tamamı küçük yaralar ve sıyrıklarla atlattık çok şükür...

Darbeyi ön sağdan aldık, bütün airbagler patladı benim arabada.. ama enteresan bir şekilde şasede hiçbir şey yok.. tekerlek bile yerinde duruyor, lastik patlamamış, rot ayarları bile bozulmamış sanki... motorun sağ ve solundaki şase kolları sağlam.. sadece onların önündeki tamponun ve diğer ıvır zıvırın monte edildiği aliminyum blok yamuldu.. normalde vuran araç her zaman daha çok hasar alır ama... fotoğrafları çektim, müsait bir zamanda bir-iki tanesini koyarım...

Şimdi gidip bacağı kırılan vatandaşı ziyaret edicem hastanede.. Enteresan bir şekilde dün geceden beri karşılıklı kibarlıktan kırılıyoruz; ne kazazededeler ne yakınlarından hastanede olsun poliste olsun kimse diğerine yan bile bakmadı, hep beraber şükrede şükrede bir hal olduk.. Zaten olması gereken bu da, bu ülkede bir çizik tampon için birbirini vuranlara alıştığımız için; bir buçuk pert araç ve 8 yaralıdan sonra bile medeni diyaloğun ve insanlık çizgisinin bozulmaması şaşırtmadı da değil... şimdilik bu kadar, Allah kimsenin tekerlerini yoldan ayırmasın...
    2016 - A5 1.4 TFSi coupé 16 SBE 05 / 2011 - a5 1.8 Tfsi 160 bhp 16 AV 018 / 2009 a4 1.8 Tfsi 120 bhp (B8) 16 AV 398 / 2008 - a4 1.9 Tdi 105 bhp 16 AV 301 / 2006 a3 1.6 copué (8p) 16 AV 385... / 2011 renault fluence 1.5 dci 110 hp EDC privilege 16 AV 850 / 2010 opel astra II HB 1.3 cdti 95 hp easytronic 16 AV 530 / 2004 Seat İbiza 1.4 100 hp signo 16 AV 797

Junior Member paradox Üyenin Avatarı
    geçmiş olsun.
    kimseye bir şey olmaması sevindirici.allah korumuş...

Senior Member toysrus Üyenin Avatarı
    Bu ne şaka mı ciddi mi? Kafayı fena vurmuşun heralde, böyle ciddi birşeyde bu kadar espri..

Neyse, geçmiş olsun..

Edit: 2 güne bir forumda kaza haberi okumaya başladık.. Bu aralar bela dolanıyor ya Allah hayretsin..
    Son düzenleyen toysrus, 18-Eylül-2011 saat 17:46.

Senior Member pepelepew Üyenin Avatarı
    gecmis olsun dostum.

Senior Member exca Üyenin Avatarı
    geçmiş olsun cana bişey gelmesin yeter ki.. olması gereken gibi karşılamışsınız siz de karşı taraf da,tabi dediğiniz gibi çizik tampon için birbirini vuruyolar..
    Akaryakıt Zammı Facebook: Hidden Content

AlpEren
    Guest
    cok büyük geçmiş olsun allahtan sizler ufak tefek sıyrıklarla atlatmıssınız araba vs herşey tekrar yerine koyulabilecek seylerdir hiç sıkmayın canınızı..

Senior Member KeRo Üyenin Avatarı
    Reis bende başlığı görünce yeni araba aldın sandım A5 ı zaten yeni almıştın canın sıkıldı başka bişey aldın diye düşündüm en son aklıma gelen şeydi kaza olayı çok çok geçmiş olsun allah korumuş valla kimseye bişey olmadığına sevindim.

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    ooofff cok buyuk gecmis olsun arkadasim hepinize acil sifalar dilerim caniniza bisey olmamis cok sevindirici bir haftada foruma nazar degdi galiba pespese kaza haberleri ekledik bir kurban mi kessek acaba sadaka falan mi versek siz arkadan vurmussunuz ama onunda orta seritten saga girmeye calismasi sacma o halde neden en sagdan gitmiyorsun veya neden aynana bakip sinyal verip kontrollu girmiyorsun demekki basa gelecekmis kader ve kaza olayi iste bununla gecmis olsun
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Senior Member Dynamo Üyenin Avatarı
    Kardesim selamlar allah korumus caniniza birsey gelmedigi icin cok sansliymissiniz Cok gecmis olsun yardim edebilecegimiz birsey olursa haber vermeniz yeterli
    34 DJ 9145 Volkswagen Passat B8 1.4 TSI 150 ACT
    34 BY1373 Audi A3 8P Coupe 2.0 FSI MANUEL (Satıldı)

Hidden Content

Senior Member RoSSi Üyenin Avatarı
    Çok geçmiş olsun. Tek teselli böyle büyük bir kazada kimseye zarar gelmemesi.
    Alıntı frodo555 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Enteresan bir şekilde dün geceden beri karşılıklı kibarlıktan kırılıyoruz; ne kazazededeler ne yakınlarından hastanede olsun poliste olsun kimse diğerine yan bile bakmadı, hep beraber şükrede şükrede bir hal olduk..
    Hala böyle insanların olduğunu görmek beni çok sevindirdi. Kaza ne olursa olsun, nasıl olursa olsun olması gereken de bu zaten, helal olsun iki tarafa da.