havalı süspansiyon

Konu Kapalı
Sayfa 1 - Toplam 2 1 2 SonSon
    Senior Member
    araca sonradan havalı süspansiyon yapılır mı. benim araçta audi drive select var ve mmi'dan ayar yapabiliyorum ama süspansiyonları ayarlayamıyorum. sonradan taktırmak mümkünmüdür. ve ne kadar performanslı olur

Senior Member
    YANİ KODU [FONT=AudiSans-Roman][SIZE=1][COLOR=#666666][FONT=AudiSans-Roman][SIZE=1][COLOR=#666666][FONT=AudiSans-Roman][SIZE=1][COLOR=#666666]
    1BL [/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=AudiSans-Roman][SIZE=1][FONT=AudiSans-Roman][SIZE=1]Dämpferregelung
    [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    drive selectle beraber ayarlanabilir süspansiyon almamak büyük hata olmuş hatta ben ikisi aynı anda satılıyor sanıyordum soruna gelince en iyisi servise sor.
    BMW 520d '12 Hidden Content
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11 Sold
    Audi A5 2.0T Quattro '10 Wrecked

Senior Member
    Siparişi ben veremedim ki. Stoktaki araçtı o sebeple

Senior Member banshee8831 Üyenin Avatarı
    Alıntı dinamik_5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Siparişi ben veremedim ki. Stoktaki araçtı o sebeple
    valla sipariş veren kişi çok cins heralde normalde drive select tek başına pek bir işe yaramaz.tam verimi almak için uyarlamalı süspansiyonda lazım.

benim düşüncem neden takılmasın ki. takılır elbet servisle görüşmeniz lazım.

Senior Member
    Yani faydası olmuyor değil ama tabi çok da artısı yok. 10000 tlyi buluyormuş ama yapılabiliyormu ve randımanlı mı bilmiyoruz

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    A5 donanım listesinde; Audi drive select 1BL ve/veya 1N7 ile beraber alınmalıdır diye yazıyor. 1BL = uyarlamalı süspansiyon, 1N7 dinamik direksiyon sistemi.

Arkadaşlarında dediği gibi drive select olupta uyarlamalı süspansiyon sistemi yoksa donanımın pek bir özelliği kalmıyor. Sonradan o süspansiyon sisteminin uygulanması zor olabilir sonuçta biliyorsunuz ki araçlar çok elektronik, her sistem beyin tarafından kontrol ediliyor ayrıca olsa bile 10.000 gibi bir rakam aşırı bir maliyet.

Senior Member banshee8831 Üyenin Avatarı
    Alıntı dinamik_5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yani faydası olmuyor değil ama tabi çok da artısı yok. 10000 tlyi buluyormuş ama yapılabiliyormu ve randımanlı mı bilmiyoruz

10.000 lira saçmalık. her kim dedi ise bir güzel dayağı hak ediyor

görende arabaya sonradan s-tronic multitronic şanzuman takılıyor zannedecek altı üstü havalı amartisörler

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    10.000TL bulur ya sipariş verirken hatırlıyorum bayağı yüklü bir miktardı audi.de sitesinden konfiguratordede 2000€ civarı fiyatı var Türkiyede iki katı...
    BMW 520d '12 Hidden Content
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11 Sold
    Audi A5 2.0T Quattro '10 Wrecked

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    BMW de sport tuşu ile ciddi anlamda farkı yaşıyorsun. Arkadaşım da 3.0 Z4 var SMG şanzıman, konsol da sport tuşuna basıyoruz aracın direksiyon sertleşiyor falan gaz tepkimesi değişiyor. Audi deki sistem de bunun gibi hissedilir derecede mi acaba ? (A5 için söylüyorum). Mercedes C kasada da Sport mode olayını yaptı o sistem de başka bir arkadaşımın aracın da var (C220CDI) herhangi bir fark algılayamadık. Yurt dışındaki forumlarda da araştırdım birçok kişi sistem için etkisi yok diyor.

Konu Kapalı
Sayfa 1 - Toplam 2 1 2 SonSon

Bu Konu için Etiketler