Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
06-02-2013, 20:10   #1

a4udi

Lokasyon: Ankara
Üye Albümleri Audi Sahibi
Arrow Gürcistan Plakalı Araçlar Uygun Fiyata

Bu Nedir Arkadaşlar ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...14070892/detay

http://turkiyeotomativ.sahibinden.com/

Konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Forum Sponsorumuz
Skillful | Responsive Multi-Purpose Theme
06-02-2013, 20:33   #2

mrasafated

Lokasyon: istanbul
Üye Albümleri Forum Yıldızı Audi Sahibi
Bu sistem ayni Almanyadan gelen arabalarla bir degil mi? 1 yil kullaniyorsunuz, sonra cikis giris yapmak gerekiyor falan. Bu sistem eskiden 6 ay orda 6 ay burdaydi sanirsam ve degisecek diye duymustum. Tabi bu bilgiler kulaktan duyma oldugu icin "galiba" seklinde konusuyorum.

Ama almayi mi dusunuyorsunuz siddetle tavsiye etmiyorum. Bu tarz ulkelere hic bulasmayin. Oncelikli tabi Rusya gibi yerlerde biliyorsunuz youtube dan televizyondan goruyorsunuz cokca kaza oluyor. Buralardan alacaginiz arabanin kazali olma ihtimali cok yuksek. Kazalar konusunda sahidim hergun yollarda ufak tefek goruyorum Bana Rusyada yasayanlar da bunlari soyluyor, "araba alirken moskovada kazasiz araba bulmak cok zor." Burda da cokca ozbekistan, litvanya vs plakali arabalar geziyor.

06-02-2013, 20:37   #3

a4udi

Lokasyon: Ankara
Üye Albümleri Audi Sahibi
Almak mı tabiki hayır.
Sadece merakımdan ama fotoğraflar da gerçek değil sanırım.
Amerikan plaka ve amerikan park var araçlarda. Dolandırcılık mı diye de şüphelenmedim değil.

06-02-2013, 20:38   #4

omerfaruk_ua

Lokasyon: Bahçeşehir
Arkadaşımın babasının romanya plakalı aracı var onlar 6 ay burada biniyor sonra 6 ay orada kalıyor araba. Giriş çıkış yapmanın yeterli olacağını sanmıyorum.

06-02-2013, 21:05   #5
HUN

HUN

Lokasyon: Istanbul-Mersin
Forum Yıldızı Mercedes Benz Sahibi
Sazan.avi , giriş çıkış yeterli değil 6-6 o ülkede kalmak zorunda araç.

06-02-2013, 21:28   #6

mrasafated

Bu 6-6 dan kesin emin miyiz? Basta da dedigim gibi bu kulaktan duyma sekilde bu kanun degisecekti diye biliyorum.

06-02-2013, 21:43   #7

ingolstadt

Lokasyon: Avusturya&Türkiye
mrasafated:
Bu 6-6 dan kesin emin miyiz? Basta da dedigim gibi bu kulaktan duyma sekilde bu kanun degisecekti diye biliyorum.
Evet suan icin mevzuat boyle en fazla 6 ay kalabiliyor yabanci plakali bir arac Turkiyede, sadece yurt disindan emekli olan Turk vatandaslari 1 yil sureyle araclarini Turkiyede tutabiliyor.

Ayrica bu ilanlarinda asparagas olma olasiligi yuksek, hic maceraya gerek yok herturlu uckagit doner boyle araclarda.

06-02-2013, 22:28   #8

ismalkas

Lokasyon: Bursa-Istanbul
Audi Sahibi
Bursa'da bulgaristan plakali cok arac var ve bir arkadasim da bu sekilde biniyordu.2 araci var bulgaristan plaka,6 ay biniyor turkiyede sonra oraya gidip diger arabayi alip turkiyeye geliyor.

06-02-2013, 22:54   #9

metinmb407

Lokasyon: Çorum-Rize
Volkswagen Sahibi
Gökhan ne diyo aga bunlar Hazır Ardeşen e gitmişken alayım ben seneyi bırak zaten ayda 4 kere falan çıkarım

Ama benim Gürcistan da duyduğum ve bizzat gördüğüm şu ki arabaya hiç önem vermiyorlar. Haşatı çıkana kadar kullanıp sonra atıyorlar. Misal bir tane B5.5 Passat, bir tane 99 Merco (modelini hatırlamıyorum) gördüm ikisininde ön tamponu yoktu. Bir tane BMW Şöför kısmı aynası yok (Eski Fransa Renault larına tersten özenmiş herhalde). Bir tane Bora gördüm arabanın gövde rengi ile kapının birisinin rengi alakasız. Arabanın kapısı gitmiş adam kapıyı çıkma değiştirmiş boyama ihtiyacı bile duymamış

06-02-2013, 23:10   #10

can84

Alan kisininde o ulkede ikahmetgah gostermesi gerekir dolandiricilik gibi yada katakuli isler donuyor

Konu Kapatılmıştır

Etiketler
:), araba, araç, arka, audi, bilgiler, bmw, bora, fiyat, forum, giriş, hakkında, kaza, nedir, otomobil, park, plaka, sigorta, sis, sınıf, tavsiye, youtube
Seçenekler