Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
14-01-2013, 17:35   #1

Tester

Lokasyon: Ankara - Alanya
Üye Albümleri Forum Yıldızı Audi Sahibi
Exclamation 2014 Jeep - Grand Cherokee, Compass, Patriot ve SRT8

Daha önce forumumuzda 2013 Model Jeep Grand Cherokee hakkında konuşmuştuk, Chrysler firması bu gün North American International Auto Show'da 2014 model yelpazesini tanıttı.

2014 Jeep Grand Cherokee (Makyajlı Kasa)

Chrysler 300'den esinlenerek üretilmiş farlar, revize edilmiş yedi yuvalı ön ızgara ve yenilenmiş tamponlar Amerikalı off-roader'ın dış görünümüdeki dikkat çeken bazı güncelleştirmeler arasında yer alıyor.

Arkada ise LED aydınlatmaya sahip stop lambaları, yenilenmiş arka tasarım üzerinde yeni arka tampon bulunuyor.

Kabin içerisinde ise yeniden tasarlanmış orta kısım ve üzerinde bulunan HVAC kontrolleri ve 5 ya da 8,4 inch'lik dokunmatik ekrana sahip bilgilendirme sistemi, yeni vites kolu ve yeni direksiyon bulunmakta.

3.0-liter EcoDiesel V6 motora sahip olan 2014 Grand Cherokee, bu motor ile 240 hp güç ve 420 pound-feet tork üretebiliyor. Yakıt tüketimi ise şehir içerisinde 21mpg olarak belirlkenirken bir depo yakıt ile 730 mil yol katedebiliyor.

2014 Jeep Grand Cherokee SRT8

Jeep, Grand Cherokee SRT8 için kapsamlı bir güncelleme tanıttı.

Grand Cherokee'nin yüksek performansa sahip olan SRT8 modelinde; farklı ön ızgara, LED aydınlatmalı ön farlar, yeniden tasarlanmış arka spoiler ve yeni 5 kollu alüminyum alaşım jantlar göze ilk çarpan yenilikler arasında yer alıyor.

2014 Grand Cherokee SRT8'e performans açısından bakıldığında ise yeni launch control ile Track Mode'u açıldığında arka tekerleklere çok daha fazla tork veren Selec-Track sistemi yeni özellikler arasında geliyor. Motorda yapılan en önemli değişiklik ise yakıt tüketimini azaltmak ve performansı artırmak anaçlı yapılan hızlı değişim özelliğine sahip 8-ileri otomatik şanzımandır.

2013 modeli ile aynı motor ve değerlere (6.4-litre HEMI V8 470 hp (350 kW) 465 lb-ft (630 Nm)) sahip olan 2014 SRT8, yeni vites kutusu sayesinde 0-100km/s hızlanması eskisine göre daha düşük bir süreye sahiptir.

2014 Jeep Patriot ve 2014 Jeep Compass

Jeep Detroit'e üzerinde minik değişiklikler yapılmış 2014 model Patriot ve Compass modellerini de getirmiş.

SUV'ler daha az yakıt tüketmesi için yeni PowerTech 6-ileri otomatik şanzımana sahipler. 2014 Jeep Patriot 15,995 USD etiket fiyatına sahipken, 2014 Compass'in fiyatı henüz belli değil. Ancak 2013 model Compass'in fiyatının 19,495 USD olduğunu hatırlatmak gerekiyor.
Çeviri: Tester™

__________________________________________________ _____

Ayrıca incelemek isterseniz:

- 2014 Corvette Stingray - Resmi Tanıtım
- 2014 Mercedes CLA - Tanıtıldı

Konu Tester tarafından (15-01-2013 Saat 16:56 ) değiştirilmiştir. Sebep: Video Eklendi

Forum Sponsorumuz
Skillful | Responsive Multi-Purpose Theme
14-01-2013, 18:00   #2

Strider

Lokasyon: Istanbul/Fulya
Üye Albümleri Audi Sahibi
Paylasim icin tesekkurler Tester, araca gelirsek kendini yenilemeye calisan bir ekip oldugu kesin, fena isler cikarmiyorlar bence.. On profil ve yan profilden gayet guzel , yeni degisikleri begendim en azindan 300cc den daha cok begendim sahsen.. Tek begenmedigim kisim egzozlar ve difuzor pek tamponla butunlesmemis, arka farlarida cok begenmedim acikcasi.

14-01-2013, 19:50   #3
Administrator

Ümit

Lokasyon: Bursa
Moderatör Forum Yıldızı BMW Sahibi
compas yeni makyajlanmadı mı?

Cherokee ön farları çok ince kalmış ayrıca iç plastik hala çok kalitesiz

14-01-2013, 20:34   #4

mrasafated

Lokasyon: istanbul
Eski model SRT ler ozellikle, burda epey gorurken yeni kasa en son ne zaman gordugumu hatirlamiyorum bile. bmBence ici gercekten evrim gecirdi hos ama bir yere cok takiliyorum. Klima tuskari falan hala ayni klasik igrenc ve dandik plastikten olusan goruntuye sahip. Bu tuslar artik her chevrolette var yada cherolett bunlardan calmis
Tesekkurler

23-02-2013, 09:58   #5

Tester

Lokasyon: Ankara - Alanya
Jeep daha yüksek, daha büyük, daha tombul ve çok daha çirkin olan 2014 Jeep Cherokee modelini duyurdu.
Not: Güncellemeler eklenecektir.

23-02-2013, 11:15   #6
Administrator

Ümit

Bu ne???? şaka bu gerçek değil dimi? Gördüğüm en çirkin otomobil fiat multiplaya rakip olur. Jeep yazık ettin kendine!

23-02-2013, 12:34   #7

Yalçın

Lokasyon: Bahçeşehir
Üye Albümleri BMW Sahibi
O ne biçim far öyle ya

23-02-2013, 18:18   #8

ingolstadt

Lokasyon: Avusturya&Türkiye
Umit bey birde Chrysler PT Cruiser var multiplayi aratmaz guzellikte
ama gercekten bu Jeep cok cirkin olmus.

23-02-2013, 18:43   #9
Administrator

Ümit

ismail bey markanın amiral gemisi diyeceğimiz bu modeli nasıl bu hale gelir anlayamıyorum, ayrıca aracın bildiğim kadarı ile makyajlı versiyonun satışı başlamadı yeni kasa çıktı nasıl iş bu anlamadım. GM grubuna bağlı pontiac aztek modelini yapmıştı (2001) araba o kadar az satıldı ki ütretim rekor sürede bitti o aracı hatırladım birden GM akıllanmamış

23-02-2013, 18:55   #10
utku83

Lokasyon:
Şu linkte arkası da var son resimde. Gerçekten yazık olmuş.
http://auto.blog.rs/blog/auto/novite...iving-dynamics

Konu Kapatılmıştır

Etiketler
2001, 2013, 525, :), araba, arasında, arka, driving, fark, , kasa, keskin, klima, küçük, led, nedir, otomobil, po, rakip, rekor, sis, spor, tasarım, turbofsi, turbofsi.net, wallpaper, yeni, youtube, yüksek
Seçenekler