Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
21-08-2009, 23:32   #11

banshee8831

Lokasyon: ankara
Üye Albümleri Forum Yıldızı
mTuran:
10.000TL bulur ya sipariş verirken hatırlıyorum bayağı yüklü bir miktardı audi.de sitesinden konfiguratordede 2000€ civarı fiyatı var Türkiyede iki katı...

10.000 bulmaz ya murat. 2010 audi a4 opsiyon listesinde 1000 euro seviyesinde vergisiz fiyatı var.yani çok uçuk bir rakam bir süspansiyon sistem için.

Forum Sponsorumuz
22-08-2009, 01:27   #12

RoSSi

Lokasyon: Adana/İstanbul
Volkswagen Sahibi
10000TL yi bulabilir çünkü bir ara forumdan bir arkadaş tt'sine bose ses sistemi taktırmak istiyordu, sonradan takılması için 10000TL ye yakın bir fiyat çıkarmışlardı.

22-08-2009, 03:33   #13

banshee8831

Lokasyon: ankara
Üye Albümleri Forum Yıldızı
RoSSi:
10000TL yi bulabilir çünkü bir ara forumdan bir arkadaş tt'sine bose ses sistemi taktırmak istiyordu, sonradan takılması için 10000TL ye yakın bir fiyat çıkarmışlardı.

hayır yani öyle istemeye kalkılırsa o zaman bende servis açıyım bende deyim ki arkadaş bu süspansiyonu istiyorsan 20.000 lira vermen lazım.böyle bir mantık yok yani ben bunu demek istiyorum.

fabrika çıkışında en kalifiye elemanlar tarafından takılan parça 2000 euro civarında iken türkiye'de neden kazık böyle ? sanki adamlar yeniden ekleme delme sökme mi yapacaklar araca.yapsalar bile bu kadar fahiş bir fiyat çıkmaz.resmen servisin insanları kazıklaması bu fiyat başka bir şey demiyorum.

22-08-2009, 03:48   #14

maximus

Lokasyon: Adana
Audi Sahibi
banshee8831:
hayır yani öyle istemeye kalkılırsa o zaman bende servis açıyım bende deyim ki arkadaş bu süspansiyonu istiyorsan 20.000 lira vermen lazım.böyle bir mantık yok yani ben bunu demek istiyorum.

fabrika çıkışında en kalifiye elemanlar tarafından takılan parça 2000 euro civarında iken türkiye'de neden kazık böyle ? sanki adamlar yeniden ekleme delme sökme mi yapacaklar araca.yapsalar bile bu kadar fahiş bir fiyat çıkmaz.resmen servisin insanları kazıklaması bu fiyat başka bir şey demiyorum.
tekel olunca böyle oluyor..

22-08-2009, 04:11   #15

RoSSi

Lokasyon: Adana/İstanbul
Volkswagen Sahibi
banshee8831:

Demek istediğim aracı alırken seçtiğin opsiyon fiyatı ile o opsiyonu sonradan taktırdığın zaman fiyat aynı olamaz. Çünkü özelliğin araç üretilirken ayarlanması ve takılmasıyla, sonradan eklenmesinin maliyeti aynı değildir. Bu işlem için sonradan yapılan bir takım değişiklerin - üstüne işçilik fiyatı da binince - pahalı olması normaldir. Örneğin; A3 te xenon plus far sipariş ederken 900€(vergisiz) olmasına rağmen sonradan takılmak istendiğinde 5000TL ye yakın paralara mal oluyor. Bu tür bazı işlemler basit gibi görünse de teferruatlı oluyor, bu yüzden böyle saçma paralar olması da normaldir. Sonuçta sadece süspansiyonun değişmesiyle bu iş bitmiyor. Bunun bağlantıları var, diğer parçalarla uyumluluğu var, var da var yani.

Konu RoSSi tarafından (22-08-2009 Saat 04:14 ) değiştirilmiştir.

22-08-2009, 04:33   #16

mTuran

Lokasyon: İstanbul - Bilecik
Forum Yıldızı BMW Sahibi
bose sistem için 30.000TL'de isteseler normal. Nasıl yapacaklar orasınıda anlamadım kapılara koyulacak ek hoperlor için yeni kapı mı sipariş edilecek yoksa matkapla delecekler mi diğer yerleride nasıl yaparlarsa artık =)

22-08-2009, 09:55   #17

eksh

Lokasyon: Ayvalık-Rize/İST
Forum Yıldızı Audi Sahibi
arkadaslar fıyatların ucmasısının sebebi işçiliğin artması ve buna bağlı olarak sarf malzeme kullanımının artması

24-08-2009, 08:11   #18

Lokasyon: izmit-ankara
Audi Sahibi
Arkadaşım a5 değil de q5de de sistem aynı direksiyon sertleşiyor ve gaz tepkimesi bayaa iyi olur sanki araç daha iyi yol tutuyor gibi. Ama havalı süspansiyon şart diye düşünüyorum

Konu Kapatılmıştır

Etiketler
17, 2010, :), a3, araç, audi, audi a4, audi a4 opsiyon listesi, bose, fiyat, görü, için, multitronic, opsiyon, parça, s-tronic, servis, ses, ses sistemi, sis, spor, stok, tronic, türkiye, xenon, şanzuman
Seçenekler