Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
11-01-2010, 15:02   #1

Lokasyon: Zonguldak-Ereğli/Hamburg-stade
Üye Albümleri Forum Yıldızı Audi Sahibi
Question emniyet kemeri

selamlar.ön sağ taraftaki emniyet kemerinde sorun var emniyet kemerini içine çekmiyor yarıda kalıyor nedendir sizce.yağsız kaldıgından felan mı.benım taraftakınde sorun yok otekı taraftakınde var.yardımlarınızı beklıyorum.birde konuyla alakasız bır sorum olacak bogaz kelebegıyle ılgılı bu arabayı aldıgımızdan berı kelebek temızlenmedı braz fazla yakıt sarf ettıgını dusunuyorum devır saatınde de anormal bısey yok yanı asagı yukarı haraketetmıyor rolantıde.sızce bu konuda ne yapayım.sımdıden teskkurler.

Forum Sponsorumuz
Skillful | Responsive Multi-Purpose Theme
12-01-2010, 13:35   #2

kımse yardımcı olmıyacak galıba.O kadar kısı bakmıs kımse bısey yazmamıs.

12-01-2010, 15:50   #3

gidici

Lokasyon: Ankara
Volkswagen Sahibi
Boğaz kelebeğini bilemem ama emniyet kemerinin toplayıcı mekanizması dağılmış olabilir. 2000 model passat kullanıcısıyım. Bende de aynı sorun var. Topluyor fakat çok yavaş topluyor. Doğuşa sorduğumda yanlış hatırlamıyorsam 300 lira gibi bir fiyat vermişti. Kemer takılıyken gergisinde bir sıkıntı olmadığı için yani ani frenlerde yolcuyu tuttuğu için değiştirme gereği duymadım.

12-01-2010, 16:41   #4

Or_Gin

Lokasyon: Ankara / Polatlı
Üye Albümleri Audi Sahibi
dostum emniyet kemerini dene ani çekmede kilitleniyorsa yay mekanizmasında sıkıntı yoktur toplanmama emniyet kemerinin üzerine biriken tozdan falan yapabilir zamanla birikiyor çünkü sağlam bi hava tuttur içine birde tamamını çıkarıp bir g,zel temizle bakalım değişme olacakmı.. boğaz kelebeği hakkında bi bilgim yok zaman zaman temzilenmesi gerekli diye biliyorum ama zaman aralığı nedir tam bilmiyorum..

12-01-2010, 21:53   #5

Uziq

Lokasyon: İstanbul
Üye Albümleri Audi Sahibi
meinea4:
birde konuyla alakasız bır sorum olacak bogaz kelebegıyle ılgılı bu arabayı aldıgımızdan berı kelebek temızlenmedı braz fazla yakıt sarf ettıgını dusunuyorum devır saatınde de anormal bısey yok yanı asagı yukarı haraketetmıyor rolantıde.sızce bu konuda ne yapayım.sımdıden teskkurler.
Bu sene benim arabada boğaz kelebeği temizliği aracın yavaşlamak üzereyken stop etmesi sebebiyle yapıldı. Yani , bir şikayetim olduğu için bu işlem yapıldı.

13-01-2010, 03:26   #6

hepınıze teskkur ederım cevabları ıcın.gidici kardesım senle aynı sorunu yasıyoruz kemer konusunda calısmasında problem yok gerı gıtmede problem var.bogaz kelebegını bende sunun ıcın temızletmek ıstıyorum sankı bıraz fazla yakar gıbı bu sıralar o yuzden yoksa normalde ondan da sıkıntım yok.su kemer olayını nasıl halledebılırız kı.

13-01-2010, 12:44   #7

bugun servısı aradım 400tl fıyat verdı bızm burdakı.burda audi,bmw bayisi yok.bızım burda vw bakıyor audiye oraya sordum oyle fıyat verdıler.cok pahalı ya bır kemer takımı içiin.

16-01-2010, 16:08   #8

bogaz kelebegı ıcın servıse gıttım sanayıye.bogaz kelebegı acayıp bızlenmıs ıcı kurum tutmus.temızledıler sonra taktılar felan derken arabayı bılgısayara soktular rotasyon ayarı ıcın onu da yaptılar bıttı.arabanın gaz tepkısı cok ıyı oldu gaz pedalı yumusadı daha ıyı oldu ama rolantıde problem var motor sogukkende sıcakkende vıtes degıstırıken ibre yavas dusuyor ve araba kendı bazen 1500 devıre cıkarıyor bazende 1200 devıre dusuyor normalde 900 devırlerde olması gerek.bu bogaz kelbegını temızlettıkten sonra oldu arkadaslar ve hararet müşürümde bozukmuş bunun bır etkısı olabılır mı...

Konu Kapatılmıştır

Etiketler
audi, bmw, boğaz, boğaz kelebeği, emniyet kemeri, fiyat, hakkında, için, kelebeği, motor, nedir, problem, soru, sorun, stop, temizliği, vw, yakıt, yay
Seçenekler