Seçenekler
03-06-2012, 22:17   #1

S9396

Lokasyon: istanbul
Üye Albümleri Audi Sahibi
Exclamation Airbag ışığı

Arkadaşlar bu sabah farkettim arabamda birden airbag ışığı yanmaya başladı.Belki kontağı kapar açarsam geçer falan dedim olmadı hala yanıyor malum hafta sonu servislerde kapalı.
Kafama takıldı ya bu ne sorunu olabilir ki ?
Arabam daha yeni 35.000de ve 2008 model.
Bir yerede vurmadım hafif çarpma dahi yok :S
Belki göstergede sıkıntı vardır diye denedim Kemer ışığı kemeri taktığımda sönüyor tüm ışıklar sönüyor fakat airbag sürekli duruyor.

[IMG][/IMG]

Forum Sponsorumuz
03-06-2012, 22:53   #2

Lokasyon: Ankara
Forumda, bu konudan muzdarip birçok kişi var. Koltuğun altındaki sensör, koltuğu sertçe geriye itmişseniz falan zarar görmüştür muhtemelen. Tabii acil bir durumda devreye girmezse o sıkıntı olur.

03-06-2012, 23:09   #3

S9396

Çözümü nedir acaba ? :S Korktum ya sadece sensörse skıntı yok.Biliyorsunuz airbag arabaların en pahalı aksamlarındandır.

04-06-2012, 00:41   #4

16BFD97

Lokasyon: İstanbul-Bursa
Koltuğun sert çekilmesinden olmuştur yıkamada falan benim golf te de olmuştu aynısı. Bağlantıları kontrol ettirin muhtemelen düzelir

04-06-2012, 02:31   #5
ALP

ALP

Lokasyon: ANKARA
Forum Yıldızı Audi Sahibi
Yapamazsanız eğer,servisinize gidip kontrol ettirin ve cihaza bağlatıp baktırın...

Bu foruma ve forumdaki insanlara saygısı olmayan kişilerin TURBOFSI AİLESİ'nde yeri yoktur...

04-06-2012, 21:07   #6

S9396

Direksiyon sargısı bozulmuş tüm koltukları kontrol ettirdik sıkıntı yok.Direksiyon sargısı fiyatıda 230-280 arası parçacılarda serviste en az 400 dür. Ne olduda sargı bozuldu anlamadım yav.İş yok iş çıkardı başımıza o ışık da sinirlerimi bozuyor zaten.

parça bu:

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Konu S9396 tarafından (04-06-2012 Saat 21:15 ) değiştirilmiştir.
04-06-2012, 22:47   #7

Lokasyon: Istanbul
Audi Sahibi
Aynen hocam aynı sorunu bende yaşadım. Durduk yere airbag lambası yandı. Daha sonra servise götürdüğümde direksiyon kapağının tırnağında aşınma olduğunu ve gevşemeden dolayı airbagin biraz serbest kaldığını bu yüzden de lambanın yandığını sölediler. 50 liraya tamir ettirdim bende airbaglerde açılmama gibi sorun olmaz.

04-06-2012, 23:38   #8

S9396

korayoru:
Aynen hocam aynı sorunu bende yaşadım. Durduk yere airbag lambası yandı. Daha sonra servise götürdüğümde direksiyon kapağının tırnağında aşınma olduğunu ve gevşemeden dolayı airbagin biraz serbest kaldığını bu yüzden de lambanın yandığını sölediler. 50 liraya tamir ettirdim bende airbaglerde açılmama gibi sorun olmaz.
Benim kesin sargıdan ya tırnak falan değil.Yarın avekten fiyat alayım bakayım tuzlu değilse mecbur alıcaz.

06-06-2012, 00:15   #9

S9396

Arkadaşlar parça fiyatı 270 tl işçilik 30 tl.

Bi kırmızı airbag ışığı maliyeti 300 tl =) Duyurulur.
Işık ufak olabilir ama ufak bi masraf beklemeyin =)

06-06-2012, 00:42   #10
ALP

ALP

Lokasyon: ANKARA
Forum Yıldızı Audi Sahibi
Neyse,bununla geçmiş olsun...

Bu foruma ve forumdaki insanlara saygısı olmayan kişilerin TURBOFSI AİLESİ'nde yeri yoktur...

Etiketler
2008, :), airbag, audi, avek, direksiyon, el freni, fiyat, golf, iphone, , kapağı, lambası, nedir, parça, sensör, sert, servis, soru, sorun, tamir, yeni, yıkama, ışık, zarar
Seçenekler